CHIRURGIA

CHIRURGIA PRZEMYŚL

Nasz gabinet oferuje pełną gamę zabiegów chirurgii stomatologicznej: Są to między innymi zabiegi takie jak ekstrakcja (usuwanie zębów) chirurgiczne usuwanie zębów zatrzymanych tzw. ósemki. Resekcje korzeni zębów i wiele innych.

ZABIEG

USUNIĘCIE ZĘBA

Ekstrakcja, usunięcie lub potocznie "wyrwanie" zęba" to zabieg chirurgiczny wykonywany w specjalnie przygotowanym pod to gabinecie stomatologicznym. Istotą zabiegu jest usunięcie zęba z jamy ustnej. Zabieg usunięcia zęba przeprowadzamy zazwyczaj przy pomocy znieczulenia miejscowego. Dzięki zastosowaniu leków znieczulenia miejscowego cała procedura przebiega bezboleśnie. Warto zaznaczyć, że po podaniu środka znieczulającego czucie dotyku zostaje zachowane, przez co pacjent może odczuwać ucisk i rozpieranie w operowanej okolicy.

ZABIEG

CHIRURGICZNE USUNIĘCIE ZĘBA

Kiedy zwykłe usunięcie zęba w warunkach gabinetu stomatologicznego staje się z różnych powodów niemożliwe, w naszym gabinecie Stomed przeprowadzamy także zabiegi takie, jak chirurgiczne wyrywanie zęba.

Chirurgiczne usuwanie zęba to zabieg, który wykonujemy w sytuacji, kiedy okoliczności są nieco bardziej skomplikowane i zastosowanie tradycyjnej metody jest niemożliwe. Podejmuje się go doświadczony chirurg stomatologiczny. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i nie sprawia pacjentowi bólu. Procedura rozpoczyna się od rozcięcia dziąsła i oddzielenia usuwanego zęba od sąsiednich tkanek i kości. Następnie ząb usuwany jest z zębodołu a na ranę zakłada się szwy.

ch3 (2)

ZABIEG

OPERACYJNE USUWANIE ZĘBÓW ZATRZYMANYCH

Jest to zabieg dotyczący zębów, które ze względu na swoje położenie (np. blokowanie przez inne zęby, nieprawidłowy kierunek wzrostu) pozostały w kości nie będąc widocznymi w jamie ustnej. Problem ten najczęściej dotyczy zębów mądrości (ósemek), oraz kłów w szczęce, a także zębów dodatkowych, nadliczbowych oraz zawiązków zębów stałych u dzieci i młodzieży.

ZABIEG

RESEKCJA WIERZCHOŁKA KORZENIA

Resekcja wierzchołka korzenia zęba to zabieg, który polega na chirurgicznym odcięciu fragmentu korzenia zęba oraz zabezpieczeniu wierzchołka specjalnym materiałem stomatologicznym. Zabieg pozwala uratować ząb, który ze względu na rozległy stan zapalny kwalifikowałby się do usunięcia.

ZABIEG

HEMISEKCJA

Hemisekcja jest zabiegiem stomatologicznym polegającym na częściowym usunięciu zęba (części korzeni wraz z odpowiadającą im częścią korony). Innymi słowy, jest to odseparowanie oraz usunięcie chorej części zęba od zdrowej, na której bazie dokonuje się następnie odbudowy protetycznej.

RECENZJE

ZAPOZNAJ SIĘ Z OPINIĄ NASZYCH PACJENTÓW

Zostałam przyjęta z ogromnym bólem zęba praktycznie na już. Pan doktor profesjonalny, grzeczny. Pani asystentka jak i Pani na recepcji uprzejme. Polecam miejsce.

Joanna Sowa - Dyrak

skontaktuj się z nami

NIE ZWLEKAJ!
Skontaktuj się z nami w celu uzyskania wszelkich informacji

Zadzwoń pod ten numer w celu uzyskania natychmiastowego wsparcia. PN - PT
10:00 - 19:00

+ 16 678 48 63 + 608 376 191

Adama Mickiewicza 53,
37-700 Przemyśl

(C) 2020 All Rights Reserved by heenijo_design