Chirurgia
Wszystkie zabiegi wykonywane są w znieczuleniu komputerowym.
USUNIĘCIE ZĘBA
Najpowszechniejszym zabiegiem z zakresu chirurgii stomatologicznej jest usunięcie zęba czyli ekstrakcja. Do tego rozwiązania uciekamy się, kiedy leczenie zachowawcze przestaje być możliwe. W przypadkach bardzo mocnego zniszczenia tkanek zębowych konieczne może być usunięcie pozostałych części zęba, by nie dopuścić do powikłań zapalnych.
CHIRURGICZNE USUNIĘCIE ZĘBA
Zabieg wykonywany w przypadku braku możliwości prostego usunięcia zęba i korzeni. Zabieg ten wykonywany jest według zasad obowiązujących w chirurgii ogólnej z maksymalnym przestrzeganiem zasad aseptyki i antyseptyki.
OPERACYJNE USUWANIE ZĘBÓW ZATRZYMANYCH
Najczęściej wykonywane na zębach mądrości oraz kłach. Zębem zatrzymany nazywamy ząb, który w wyniku nieprawidłowego położenia , budowy lub wad zgryzu nie ma możliwości wyrznięcia. Zabieg ten wykonywany jest według zasad obowiązujących w chirurgii ogólnej z maksymalnym przestrzeganiem zasad aseptyki i antyseptyki.
WSKAZANIA DO OPERACYJNEGO USUNIĘCIA TRZECIEGO TRZONOWCA:
- Nawracające stany zapalne
- Torbiele zawiązkowe
- Próchnica w trzecim lub drugim zębie trzonowym
- Bóle neuralgiczne
- Stłoczenia zębów siecznych
- Dysfunkcje stawu skroniowo-żuchwowego
RESEKCJA WIERZCHOŁKA KORZENIA
Jest to zabieg polegający na odcięciu wierzchołka korzenia z równoczesnym usunięciem zmian zapalnych i zabezpieczeniem korzenia przed ponownym powstaniem stanu zapalnego. Stosuje się go w przypadku dużych zmian zapalnych około wierzchołków korzeni oraz braku możliwości prawidłowego leczenia endodontycznego. Wykonujemy w zębach jednokorzeniowych.
HEMISEKCJA
WYŁUSZCZENIE TORBIELI
PLASTYKA POŁĄCZENIA USTNO – ZATOKOWEGO
ODSŁONIĘCIE ZATRZYMANEGO ZĘBA
CHIRURGIA PRZEDPROTETYCZNA
PODCIĘCIE LUB PLASTYKA WĘDZIDEŁKA