NZOZ STOMED - Robert Łapiński, Przemyśl, ul. Mickiewicza 53

Stomatologia zachowawcza

Jej naczelnym zadaniem jest ciągła troska o utrzymanie zębów naturalnych poprzez stosowanie właściwych metod odtwarzania ich struktury i przywracanie im fizjologicznej funkcji. Dlatego też obecnie leczenie jest minimalnie inwazyjne w twarde struktury zęba tj. szkliwo i zębine.
 
Jednak gdy proces próchnicowy zaatakuje ząb, najczęściej jest już za późno, by uniknąć borowania. Tylko plamy demineralizacyjne - czyli bardzo wczesne stadium próchnicy, w którym nie dochodzi jeszcze do mechanicznej utraty substancji zęba, a jedynie do utraty minerałów - można leczyć za pomocą preparatów odbudowujących tj. zawierających fluor.

Podstawowym problemem towarzyszącym pacjentom przy wizycie u dentysty jest obawa przed odczuwaniem bólu. W naszej przychodni stosujemy na życzenie pacjenta znieczulenie przed leczeniem zachowawczym zęba, które gwarantuje całkowicie bezbolesne zabiegi.

Po dokładnym usunięciu próchnicy, jeśli nie zachodzi potrzeba leczenia kanałowego proponujemy Państwu najlepsze wypełnienia kompozytowe nanohybrydowe renomowanych firm. Różnorodność barw materiałów kompozytowych pozwala na idealne dopasowanie uzupełnienia do naturalnego koloru zęba. Niestety wypełnienia nie są wieczne. Producenci zakładają minimalny 3-letni okres prawidłowego utrzymania wypełnienia w zębie. Często po 3 latach następuje proces rozszczelnienia i konieczność wymiany wypełnienia.
 
Zajmujemy się nie tylko leczeniem zębów, ale także poprawą ich wyglądu, gdyż białe zęby są powszechnie akceptowanym symbolem zdrowia i urody. Zapraszamy na stronę o wybielaniu zębów w jedną godzinę lampą BEYOND.

VMDesign logo Script logo