NZOZ STOMED - Robert Łapiński, Przemyśl, ul. Mickiewicza 53

CHIRURGIA STOMATOLOGICZNA

Wszystkie zabiegi wykonywane są w znieczuleniu komputerowym.

USUNIĘCIE ZĘBA

Najpowszechniejszym zabiegiem z zakresu chirurgii stomatologicznej jest usunięcie zęba czyli ekstrakcja. Do tego rozwiązania uciekamy się, kiedy leczenie zachowawcze przestaje być możliwe. W przypadkach bardzo mocnego zniszczenia tkanek zębowych konieczne może być usunięcie pozostałych części zęba, by nie dopuścić do powikłań zapalnych. 

 

CHIRURGICZNE USUNIĘCIE ZĘBA

Zabieg wykonywany w przypadku braku możliwości prostego usunięcia zęba i korzeni.

 

OPERACYJNE USUWANIE ZĘBÓW ZATRZYMANYCH 

Najczęściej wykonywane na zębach mądrości oraz kłach .Ząb zatrzymany  to taki ząb, który w wyniku nieprawidłowego położenia , budowy lub wad zgryzu nie ma możliwości wyrżnięcia.

 

RESEKCJA WIERZCHOŁKA KORZENIA

Jest to zabieg polegający na odcięciu wierzchołka korzenia z równoczesnym usunięciem zmian zapalnych i zabezpieczeniem korzenia przed ponownym powstaniem stanu zapalnego. Stosuje się go w przypadku dużych zmian zapalnych około wierzchołków korzeni oraz braku możliwości prawidłowego leczenia endodontycznego. Wykonujemy w zębach jednokorzeniowych. 

 

HEMISEKCJA

Dotyczy zębów wielokorzeniowych, gdy nie ma możliwości prawidłowego przeleczenia jednego z kanałów lub część korony zęba jest zniszczona nie nadająca się do odbudowy . Hemisekcja to usunięcie połowy zęba wraz z jednym z korzeni - pozostała część zostaje odbudowana zachowawczo lub protetycznie. Dotyczy zębów trzonowych dolnych.

 

WYŁUSZCZENIE TORBIELI

Zdarza się, że w wyniku nieprawidłowego rozwoju zęba powstaje torbiel - ograniczona przestrzeń wypełniona płynem. Rośnie ona wolno, przez bardzo długi czas nie dając żadnych objawów. Skuteczną formą leczenia tego typu dolegliwości jest zabieg chirurgiczny - polegający na mechanicznym wyłuszczeniu torbieli łącznie z nabłonkiem, a następnie wypełnieniu otworu w tkance kostnej materiałem kościozastępczym.

 

PLASTYKA POŁĄCZENIA USTNO – ZATOKOWEGO
ODSŁONIĘCIE ZATRZYMANEGO ZĘBA 
CHIRURGIA PRZEDPROTETYCZNA  
PODCIĘCIE LUB PLASTYKA WĘDZIDEŁKA 

 

PERIODONTOLOGIA

Przyzębie to tkanki otaczające ząb i utrzymujące go w kości. W ich skład wchodzą: dziąsła, kość wyrostka zębodołowego szczęki i żuchwy, cement korzeniowy oraz więzadła mocujące ząb w zębodole. Przez niszczenie przez postępującą chorobę tego skomplikowanego oraz precyzyjnie działającego aparatu mocującego ząb dochodzi do jego rozchwiania a potem nawet do jego wypadnięcia.

Pacjenci zazwyczaj przychodzą do lekarza kiedy choroba przyzębia jest już znacznie zaawansowana. Leczenie jest wtedy znacznie trudniejsze.

Zaawansowana choroba przyzębia z utratą tkanek podporowych prowadząca do formowania się głębokiej kieszonki przyzębnej.

Najczęściej w przypadkach choroby przyzębia mamy do czynienia ze stanem zapalnym dziąseł i od tego zaczynamy leczenie. Pierwszym i jednocześnie najważniejszym etapem leczenia jest usunięcie kamienia i osadu (scaling). Jest to najczęstsza przyczyna chorób przyzębia i bardzo często wykonanie tego zabiegu usuwa problem albo znacznie zmniejsza stan chorobowy. W naszych gabinetach kładziemy bardzo duży nacisk na prawidłowy stan przyzębia wszystkich naszych pacjentów - także tych, którzy trafiają do nas z innej przyczyny.

Zabieg czyszczenia z osadu i kamienia jest u nas wykonywany za pomocą ultradźwiękowych urządzeń, które gwarantują bezbolesność tej procedury. U wszystkich pacjentów bez problemów z przyzębiem czyszczenie powinno być wykonywane raz na pół roku, a u osób z chorobą przyzębia nawet raz na 3 miesiące lub częściej.

Jeśli stan choroby jest dalece zaawansowany, wykonujemy dalsze czynności w celu ustabilizowania zębów za pomocą specjalnych szyn, lub koron lub mostów tymczasowych w zależności od warunków klinicznych w jamie ustnej pacjenta.

Żeby odnieść sukces potrzebna jest jednak bardzo dobra współpraca pomiędzy pacjentem i lekarzem. Regularne wizyty kontrolne, bardzo dokładne zabiegi higieniczne oraz odpowiedni tryb życia pomogą w zatrzymaniu choroby.

VMDesign logo Script logo